Zalety korzystania z kart kredytowych

Wiele osób zastanawia się jakie są zalety korzystania z kart kredytowych. Niektórzy, przyzwyczajeni do płacenia gotówką nieufnym wzrokiem spoglądają w stroną plastikowego pieniądza. Tymczasem jednak, karty kredytowe mają wiele zalet, które z powodzeniem możemy wykorzystać. Oto niektóre z nich:

1. Bezpieczeństwo Wbrew pozorom, karty kredytowe są dużo bezpieczniejsze od gotówki. Jeżeli ktoś ukradnie nam gotówkę, to najprawdopodobniej już jej nie odzyskamy. Tymczasem, utrata karty kredytowej nie musi wiązać się z jakimikolwiek finansowymi konsekwencjami. Zapewnia nam to zestaw zabezpieczeń, jakimi objęte są karty kredytowe: kartę bardzo łatwo zablokować, wystarczy mieć dostęp do internetu lub telefonu; nawet niezablokowana karta niewiele daje złodziejowi, gdyż musi on mieć kod PIN; nawet jeżeli stracimy kartę wraz z PIN-em, możemy odzyskać pieniądze dzięki ubezpieczeniu karty. Dodatkowo, organizacje płatnicze gwarantują nam zwrot pieniędzy w przypadku oszustwa. To znaczy, jeżeli na przykład nabędziemy drogi towar od nieuczciwego kontrahenta na aukcji internetowej zapłacimy kartą, to możemy wystąpić o zwrot kosztów do organizacji płatniczej.

2. Programy rabatowe Większość kart płatniczych posiada różnego rodzaju programy rabatowe. Mogą one polegać na przykład na zwrocie części wydatków opłaconych kartą kredytową, rabatom w poszczególnych sklepach, jak również na naliczaniu punktów, które można wymienić na nagrodę. Są nawet karty charytatywne - gdy ich używamy, to wspieramy jakąś fundację lub stowarzyszenie.

3. Darmowy kredyt Jeżeli płacimy kartą kredytową, nasza płatność jest odroczona o pewien okres. Teoretycznie, możemy spłacać kredyt nawet po kilku miesiącach. Lepiej jednak spłacać ją regularnie, wykorzystując nieoprocentowany okres. W tym czasie Twoje pieniądze mogą na przykład zarabiać na lokacie bankowej.

4. Dodatkowe usługi Wraz z karta kredytową otrzymujemy często dostęp do dodatkowych usługi. Mogą to być różnego ubezpieczenia i pakiety concierge, dzięki którym możemy na przykład wezwać mechanika w nagłej sytuacji.


Zobacz wszystkie artykuły!

BiznesCenter.com.pl - Twoja firma w Internecie       strona główna | dodaj firmę | kontakt | logowanie | regulamin | mapa serwisu